NRD Начало
Вторник, 26 Ноември 2024
Начало Тонът на времето ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред
354
Тонът на времето

ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред

За първи път в историята на „ХаХаХа ИмПро театър“ ще има спектакъл, основаващ се на специално написан драматургичен текст, съобщават от трупата. „Наобратно“ е импровизиран криминален трилър, който разказва една история, но отзад напред. Първо бива прочетен и изигран финала, който е специално написан за формата (един от три текста), а след това актьорите създават на момента, заедно с публиката началото на историята.   Премиерата е на 26 ноември в „Топлоцентрала”

| 25 Ноември 2024, 22:14 ч.
ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред
ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред
Снимка © DFA

За първи път в историята на „ХаХаХа ИмПро театър“ ще има спектакъл, основаващ се на специално написан драматургичен текст, съобщават от трупата.

Опитвам се да се отличавам от другите артисти със стил и техника, а не със сюжет. Това каза художникът Танер Мерт, който гостува за първи път в Бургас.

Той ще представи на 19 август живописната си изложба „Бриз от цветове“ в галерия „Богориди“. Това е 27 самостоятелна експозиция на твореца.

Тя представя общо 23 различни по стилове, тематика и размер картини - вече познати творения, а също и непредставяни досега. Част от творбите са създадени през тази година, а други са плод на неговото творчество от изминалото десетилетие. „Изложбата е микс от моите творби, която цялостно представя мен като артист“, посочи Мерт.

Танер Мерт рисува предимно със специална шпатула и използва техника, подобна на съчетание между поантилизъм и постимпресионизъм.

„Много от артистите, които рисуват с шпатула, предпочитат да тв

Изложбата „Пред екрана“ беше представена премиерно в Пазарджик.

Откриването й се състоя в художествена галерия „Станислав Доспевски", като на нея бяха представени творбите на 21 автори.

Експозицията включва произведения на артисти от България и Република Северна Македония, сред които  Жанета Вангели, Ирена Паскали, Моника Мотеска, Горге Йованович, Зени Балажи, Вана Урошевич, Иванчо Талевски, Богдан Александров, Иво Бистрички, Елизар Милев, Емил Бачийски, Карина Попова, Слав Недев, Свилен Стефанов, Зоран Мише, Иво Пецов, Перица Георгиев - Пепси, Кольо Мишев, Павел Целкоски, Марияна Иванова и Мариян Дзингаров.

Посетителите разгледаха творбите, интерпретиращи времето, което всеки от нас прекарва пред екрана.

Много интересен поглед върху действителността, харесва ми начинът, по който е изразено това, което ни се взима, когато стоим дъ

С концерт на Софийска филхармония по диригентската палка на Вилиана Вълчева тази вечер завършва Международният музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“ в Плевен. Това съобщиха от Плевенска филхармония.

Солист ще бъде цигуларката Лора Маркова. Тя е завършила с отличие Националното музикално училище “Любомир Пипков“ в класа на Благородна Танева. От 2022 г. е студент на проф. Коля Блахер в Музикалната академия „Ханс Айслер“ в Берлин.

Лауреат е на редица национални и международни конкурси - „Млади виртуози“, „Проф. Недялка Симеонова“, „Андреа Постакини“ и „Пиколо Виолино“ (Италия), „Антон Рубинщайн“ (Германия), „Одеса“ (Украйна), „Концертино Прага“ (Чехия), „Леонид Коган“ (Белгия) и други. Носител е на голямата награда за „Полет в

Варненската галерия „Папийон“ представя второ издание на своя проект „Диалози“, в който дава възможност за среща на десет творци, които си партнират в създаването на произведения по дадена тема.

В предизвикателството тази година са работили Ангелика Радева и Валери Чакалов по тема „Докосване“; Веселин Начев и Гълъб Гълъбов - „Обикновено“; Димитър Чолаков и Милчо Талев интерпретират идеята за „Дим“; Иво Бистрички и Ралица Стоицева - „Левитация“; Марияна Маринова и Мими Добрева - „Езерото“.

Идеята е на галеристката Виктория Митева. тя обясни, че се спира на петима участници според тяхната стилистиката и им предоставя възможността те да изберат своя събеседник и тема в проекта. Почти винаги обаче се оказва, че нейната идея за партньор съвпада с тяхната.

Екипът на галерията посредни

Музикално-поетична вечер по повод Международния ден на музиката се провежда днес в Дом на енергетика, съобщават във Фейсбук страницата си от културната институция. 

Публиката ще може да чуе популярни музикални пиеси от Шуман, Шуберт, Григ, Лист, Шопен и Моцарт, както и стихове от Дамян Дамянов, Петя Дубарова и др. Участват Здравка Николаева, Ирина Церковска, Емил Пеняшки, Марина Иванова и Калин Серафимов. Входът е свободен. 

Международният ден на музиката се отбелязва от 1975 г. по инициатива на лорд Йехуди Менухин, тогавашен председател на Международния съвет по музика към Организацията на ООН по въпросите на образованието, науката и културата (ЮНЕСКО). Целта е популяризиране на музикалното изкуство сред всички слоеве на обществото, прилагане на идеалите на ЮНЕСКО за мир и приятелство между народите и развитие на техните култури. 

„Наобратно“ е импровизиран криминален трилър, който разказва една история, но отзад напред. Първо бива прочетен и изигран финала, който е специално написан за формата (един от три текста), а след това актьорите създават на момента, заедно с публиката началото на историята.  

Премиерата е на 26 ноември в „Топлоцентрала”.

След създаването на формата „ОнтарбоаН“, в края на 2023 г. и предизвикателството пред актьорите, тази година решихме да си го направим още по-сложно и да включим драматурзи. На конкурсен принцип избрахме трима текстописци, които да създадат специално за нас три финала, на три отделни пиеси. Това са Катерина Георгиева, Здрава Каменова и Радина Миланова“, разказват от „ХаХаХа ИмПро театър“. 

В духа на импровизационния театър публиката ще участва активно в представлението. За подобаващата атмосфера на трилъра ще се погрижат Димитър Горчаков и Андрей Велков.

Участват Ивайло Рогозинов, Тони Карабашев, Николай Николаев, Светлозар Начев, Мадлен Христова

Всяка от неговите песни е глътка любов. Отпиваш и разбираш, че само една не е достатъчна. Защото вкусът на тази любов е истински, опияняващ и е разказан с езика на най-красивото изкуство – музиката.

Думите са на почитател, след концерта на Ед Шийрън в София. Неслучайно, британската преса казва за него, че е върнал поп музиката на земята. 

На 31 август, на стадион „Васил Левски“, 60 000 души едновременно се приземяваха и извисяваха – имаше танцуващи, пеещи, плачещи... А дъждовното време сякаш дойде, за да напомни, че Ед идва именно от Острова, коментираха зрители. 

В продължение на почти два часа и половина, най-голямото спортно съоръжение у нас приличаше на многоцветна приказна атракция от „Дисниленд“, озвучена с гласа на Ед Шийрън. Той самият имаше вид на момче. Беше облечен с дънк

Изложба на Райна Стоймирова ще бъде представена в галерия „Контраст“.

Експозицията е озаглавена „Фрагменти и усещания“ и ще бъде открита на 18 септември, съобщават организаторите.

„Изложбата „Фрагменти и усещания“ в галерия „Контраст“, включва най-нови творби и такива от последнaтa годинa на художничката, която отново не изневерява на своя художествен изказ и комуникация със зрителите, използвайки експресивната сила на цветовете. Нейните послания са свързани с пресъздаване на силни усещания, с алегории и метафори на състояния като извисяване, завръщане, потапяне, обгръщане, пропадне, влюбване, докосване. Виждаме фрагменти от нейния илюзорен микрокосмос, изграден около основни природни елементи – вода, въздух, земя, огън, етер“, разказва кураторката Христина Бобокова.

По думите й художествени

Използването на изкуствен интелект тревожи Холивуд, но това не попречи на Том Ханкс да се изуми от тази "невероятна" технология, която направи възможно подмладяването и състаряването му в реално време в най-новия му филм, предаде АФП.

В "Тук" (Here) двукратният носител на "Оскар" се впуска заедно с актрисата Робин Райт в пътешествие през времето в интимния свят на двойка, с нейните радости, скърби и съмнения, разпределени в няколко десетилетия.

Технологията позволява на Том Ханкс да интерпретира героя си през поколенията - от идиличен тийнейджър до крехък старец. 

Създателите на филма обединяват усилия със студио Metaphysic, за да разработят инструмент, наречен Metaphysic Live, който прави възможно подмладяването или състаряването на актьорите по команда.

"Невероятното беше, че всичко се случваше в реално време", казва 68-годишният Том Ханкс.

Българска оперна прима Красимира Стоянова ще изпълни утре, 12 октомври, в Ла Скала в Милано ролята на Маршалката в операта „Кавалерът на розата“ от Рихард Щраус, съобщиха от екипа на певицата.

Красимира Стоянова прави своя триумфален дебют в тази роля на Летния музикален фестивал в Залцбург през 2014 г.  в посветената на 150-ата годишнина от рождението на Рихард Щраус постановка на „Кавалерът на розата“. Спектакълът се играе на Залцбургския музикален фестивал и през лятото на 2015 г.  

През 2016 г. Красимира Стоянова представя своята интерпретация на Маршалката за първи път и пред виенска публика, както и в Миланската скала.

Музикалните критици определят „елегантното, аристократично и изтънчено вокално и артистично изграждане на образа като запазена марка на Красимира Стоянова“ в тази роля.

„Тя е най-д

Едно от най-новите заглавия на балетната трупа на Държавна опера Бургас "Корсар" ще бъде представено в рамките на Бургаски музикални празници "Емил Чакъров" на 26 август в Летния театър, съобщават от културната институция в морския град. 

Представлението с режисьор и постановчик Галина Калчева и сценограф Иван Токаджиев ще бъде предпоследното от програмата на 17-ите поред празници "Емил Чакъров", организирани съвместно от Държавна опера Бургас и общината. 

Балетът по музика на Адолф Адам, Цезар Пуни, Лео Делиб, Рикардо Дриго, Пьотър Олденбургски, хореографията на Мариус Петипа, Жозеф Мазиле, Константин Сергеев и с либрето, дело на  Жул-Анри Верноа дьо Сен-Жорж и базирано на поемата "Корсарят" от Джордж Байрон. 

В ролите влизат солистите Даниела ТуртумановаСтоянова, примабалерина на Бургаската опера, както и Теодор Цаков, солист на балетната

 „ХаХаХа ИмПро театър“ е първата професионална трупа за импровизационен театър в България. Създадена през 2009 година, със стотици представления, на различни локации. 

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Варненски музиканти ще представят премиерно за България творби от Дора Пеячевич
Варненски музиканти ще представят премиерно за България творби от Дора Пеячевич. Концертът ще се състои на 28 ноември в Концертното студио на Радио Варна, съобщават от Театрално-м ...
Васил Петров празнува 30 години в музиката, с финален концерт на турнето му The Best of
Васил Петров празнува 30 години в музиката, в зала 1 на НДК – на 21 януари 2025 г., когато е финалът на турнето му The Best of, съобщават от екипа на изпълнителя. По случай ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса” в Морското казино във Варна. Това е дебют за Лилия Кунева и Крис Николов, които са се запознали на студентски плен ...
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ ще могат да гледат зрителите в Троян на 26 ноември, съобщи Станка Марешка, секретар на Народно читалище „Наука &ndas ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Арт проект среща класиката с електронната музика в пиеса на Шопен
Артистът на електронната сцена The Editor и младият пианист Виктор Вичев представят нов сингъл, наречен Chopin’s Ocean Echo. Вдъхновени от произведението на Шопен, музиканти ...
Професор Вагалински допуска на втората скулптура да е изобразен другият внук на император Октавиан Август
Професор Людмил Вагалински допуска на втората скулптура да е изобразен другият внук на император Октавиан Август. Това каза в Историческия музей в Петрич професорът, който е ръково ...
Емануил Иванов ще изпълни петте концерта за пиано на Бетовен в рамките на три вечери
Петте концерта за пиано на Бетовен ще бъдат изпълнени от един солист – Емануил Иванов, в рамките на три вечери –  два камерни и един симфоничен концерт, на 9, 10 и ...
40 Fingers и Матео Бочели се събраха за коледен концерт
Италианският квартет от китаристи 40 Fingers бе специален гости на коледния концерт на Матео Бочели в Tauron Arena, в Краков. Това съобщават от „БГ саунд стейдж“, орган ...
Българската национална филмотека се присъединява за четвърта поредна година към ,,Сезон на класическия филм“
Българскатата национална филмотека (БНФ) се присъединява за четвърта поредна година към ,,Сезон на класическия филм“ – инициатива на Асоциацията на европейските синемат ...
Тикер в 01:00 ч.
Артистът на електронната сцена The Editor и младият пианист Виктор Вичев предста ...
Начало Тонът на времето
354
Тонът на времето

ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред

За първи път в историята на „ХаХаХа ИмПро театър“ ще има спектакъл, основаващ се на специално написан драматургичен текст, съобщават от трупата.„Наобратно“ е импровизиран криминален трилър, който разказва една история, но отзад напред.

| 25 Ноември 2024, 22:14 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред
ХаХаХа ИмПро театър разказва история отзад напред
Снимка © DFA

За първи път в историята на „ХаХаХа ИмПро театър“ ще има спектакъл, основаващ се на специално написан драматургичен текст, съобщават от трупата.

„Наобратно“ е импровизиран криминален трилър, който разказва една история, но отзад напред. Първо бива прочетен и изигран финала, който е специално написан за формата (един от три текста), а след това актьорите създават на момента, заедно с публиката началото на историята.  

Опитвам се да се отличавам от другите артисти със стил и техника, а не със сюжет. Това каза художникът Танер Мерт, който гостува за първи път в Бургас.

Той ще представи на 19 август живописната си изложба „Бриз от цветове“ в галерия „Богориди“. Това е 27 самостоятелна експозиция на твореца.

Тя представя общо 23 различни по стилове, тематика и размер картини - вече познати творения, а също и непредставяни досега. Част от творбите са създадени през тази година, а други са плод на неговото творчество от изминалото десетилетие. „Изложбата е микс от моите творби, която цялостно представя мен като артист“, посочи Мерт.

Танер Мерт рисува предимно със специална шпатула и използва техника, подобна на съчетание между поантилизъм и постимпресионизъм.

„Много от артистите, които рисуват с шпатула, предпочитат да тв

Изложбата „Пред екрана“ беше представена премиерно в Пазарджик.

Откриването й се състоя в художествена галерия „Станислав Доспевски", като на нея бяха представени творбите на 21 автори.

Експозицията включва произведения на артисти от България и Република Северна Македония, сред които  Жанета Вангели, Ирена Паскали, Моника Мотеска, Горге Йованович, Зени Балажи, Вана Урошевич, Иванчо Талевски, Богдан Александров, Иво Бистрички, Елизар Милев, Емил Бачийски, Карина Попова, Слав Недев, Свилен Стефанов, Зоран Мише, Иво Пецов, Перица Георгиев - Пепси, Кольо Мишев, Павел Целкоски, Марияна Иванова и Мариян Дзингаров.

Посетителите разгледаха творбите, интерпретиращи времето, което всеки от нас прекарва пред екрана.

Много интересен поглед върху действителността, харесва ми начинът, по който е изразено това, което ни се взима, когато стоим дъ

С концерт на Софийска филхармония по диригентската палка на Вилиана Вълчева тази вечер завършва Международният музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“ в Плевен. Това съобщиха от Плевенска филхармония.

Солист ще бъде цигуларката Лора Маркова. Тя е завършила с отличие Националното музикално училище “Любомир Пипков“ в класа на Благородна Танева. От 2022 г. е студент на проф. Коля Блахер в Музикалната академия „Ханс Айслер“ в Берлин.

Лауреат е на редица национални и международни конкурси - „Млади виртуози“, „Проф. Недялка Симеонова“, „Андреа Постакини“ и „Пиколо Виолино“ (Италия), „Антон Рубинщайн“ (Германия), „Одеса“ (Украйна), „Концертино Прага“ (Чехия), „Леонид Коган“ (Белгия) и други. Носител е на голямата награда за „Полет в

Варненската галерия „Папийон“ представя второ издание на своя проект „Диалози“, в който дава възможност за среща на десет творци, които си партнират в създаването на произведения по дадена тема.

В предизвикателството тази година са работили Ангелика Радева и Валери Чакалов по тема „Докосване“; Веселин Начев и Гълъб Гълъбов - „Обикновено“; Димитър Чолаков и Милчо Талев интерпретират идеята за „Дим“; Иво Бистрички и Ралица Стоицева - „Левитация“; Марияна Маринова и Мими Добрева - „Езерото“.

Идеята е на галеристката Виктория Митева. тя обясни, че се спира на петима участници според тяхната стилистиката и им предоставя възможността те да изберат своя събеседник и тема в проекта. Почти винаги обаче се оказва, че нейната идея за партньор съвпада с тяхната.

Екипът на галерията посредни

Музикално-поетична вечер по повод Международния ден на музиката се провежда днес в Дом на енергетика, съобщават във Фейсбук страницата си от културната институция. 

Публиката ще може да чуе популярни музикални пиеси от Шуман, Шуберт, Григ, Лист, Шопен и Моцарт, както и стихове от Дамян Дамянов, Петя Дубарова и др. Участват Здравка Николаева, Ирина Церковска, Емил Пеняшки, Марина Иванова и Калин Серафимов. Входът е свободен. 

Международният ден на музиката се отбелязва от 1975 г. по инициатива на лорд Йехуди Менухин, тогавашен председател на Международния съвет по музика към Организацията на ООН по въпросите на образованието, науката и културата (ЮНЕСКО). Целта е популяризиране на музикалното изкуство сред всички слоеве на обществото, прилагане на идеалите на ЮНЕСКО за мир и приятелство между народите и развитие на техните култури. 

Премиерата е на 26 ноември в „Топлоцентрала”.

След създаването на формата „ОнтарбоаН“, в края на 2023 г. и предизвикателството пред актьорите, тази година решихме да си го направим още по-сложно и да включим драматурзи. На конкурсен принцип избрахме трима текстописци, които да създадат специално за нас три финала, на три отделни пиеси. Това са Катерина Георгиева, Здрава Каменова и Радина Миланова“, разказват от „ХаХаХа ИмПро театър“. 

Всяка от неговите песни е глътка любов. Отпиваш и разбираш, че само една не е достатъчна. Защото вкусът на тази любов е истински, опияняващ и е разказан с езика на най-красивото изкуство – музиката.

Думите са на почитател, след концерта на Ед Шийрън в София. Неслучайно, британската преса казва за него, че е върнал поп музиката на земята. 

На 31 август, на стадион „Васил Левски“, 60 000 души едновременно се приземяваха и извисяваха – имаше танцуващи, пеещи, плачещи... А дъждовното време сякаш дойде, за да напомни, че Ед идва именно от Острова, коментираха зрители. 

В продължение на почти два часа и половина, най-голямото спортно съоръжение у нас приличаше на многоцветна приказна атракция от „Дисниленд“, озвучена с гласа на Ед Шийрън. Той самият имаше вид на момче. Беше облечен с дънк

Изложба на Райна Стоймирова ще бъде представена в галерия „Контраст“.

Експозицията е озаглавена „Фрагменти и усещания“ и ще бъде открита на 18 септември, съобщават организаторите.

„Изложбата „Фрагменти и усещания“ в галерия „Контраст“, включва най-нови творби и такива от последнaтa годинa на художничката, която отново не изневерява на своя художествен изказ и комуникация със зрителите, използвайки експресивната сила на цветовете. Нейните послания са свързани с пресъздаване на силни усещания, с алегории и метафори на състояния като извисяване, завръщане, потапяне, обгръщане, пропадне, влюбване, докосване. Виждаме фрагменти от нейния илюзорен микрокосмос, изграден около основни природни елементи – вода, въздух, земя, огън, етер“, разказва кураторката Христина Бобокова.

По думите й художествени

Използването на изкуствен интелект тревожи Холивуд, но това не попречи на Том Ханкс да се изуми от тази "невероятна" технология, която направи възможно подмладяването и състаряването му в реално време в най-новия му филм, предаде АФП.

В "Тук" (Here) двукратният носител на "Оскар" се впуска заедно с актрисата Робин Райт в пътешествие през времето в интимния свят на двойка, с нейните радости, скърби и съмнения, разпределени в няколко десетилетия.

Технологията позволява на Том Ханкс да интерпретира героя си през поколенията - от идиличен тийнейджър до крехък старец. 

Създателите на филма обединяват усилия със студио Metaphysic, за да разработят инструмент, наречен Metaphysic Live, който прави възможно подмладяването или състаряването на актьорите по команда.

"Невероятното беше, че всичко се случваше в реално време", казва 68-годишният Том Ханкс.

Българска оперна прима Красимира Стоянова ще изпълни утре, 12 октомври, в Ла Скала в Милано ролята на Маршалката в операта „Кавалерът на розата“ от Рихард Щраус, съобщиха от екипа на певицата.

Красимира Стоянова прави своя триумфален дебют в тази роля на Летния музикален фестивал в Залцбург през 2014 г.  в посветената на 150-ата годишнина от рождението на Рихард Щраус постановка на „Кавалерът на розата“. Спектакълът се играе на Залцбургския музикален фестивал и през лятото на 2015 г.  

През 2016 г. Красимира Стоянова представя своята интерпретация на Маршалката за първи път и пред виенска публика, както и в Миланската скала.

Музикалните критици определят „елегантното, аристократично и изтънчено вокално и артистично изграждане на образа като запазена марка на Красимира Стоянова“ в тази роля.

„Тя е най-д

Едно от най-новите заглавия на балетната трупа на Държавна опера Бургас "Корсар" ще бъде представено в рамките на Бургаски музикални празници "Емил Чакъров" на 26 август в Летния театър, съобщават от културната институция в морския град. 

Представлението с режисьор и постановчик Галина Калчева и сценограф Иван Токаджиев ще бъде предпоследното от програмата на 17-ите поред празници "Емил Чакъров", организирани съвместно от Държавна опера Бургас и общината. 

Балетът по музика на Адолф Адам, Цезар Пуни, Лео Делиб, Рикардо Дриго, Пьотър Олденбургски, хореографията на Мариус Петипа, Жозеф Мазиле, Константин Сергеев и с либрето, дело на  Жул-Анри Верноа дьо Сен-Жорж и базирано на поемата "Корсарят" от Джордж Байрон. 

В ролите влизат солистите Даниела ТуртумановаСтоянова, примабалерина на Бургаската опера, както и Теодор Цаков, солист на балетната

В духа на импровизационния театър публиката ще участва активно в представлението. За подобаващата атмосфера на трилъра ще се погрижат Димитър Горчаков и Андрей Велков.

Участват Ивайло Рогозинов, Тони Карабашев, Николай Николаев, Светлозар Начев, Мадлен Христова

 „ХаХаХа ИмПро театър“ е първата професионална трупа за импровизационен театър в България. Създадена през 2009 година, със стотици представления, на различни локации. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Варненски музиканти ще представят премиерно за България творби от Дора Пеячевич
Васил Петров празнува 30 години в музиката, с финален концерт на турнето му The Best of
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Двама млади артисти откриха обща изложба „Два вкуса”
Премиерно представление на пиесата „Суматоха“ на Йордан Радичков
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Под прожектора
Арт проект среща класиката с електронната музика в пиеса на Шопен
Цветни аспекти
Професор Вагалински допуска на втората скулптура да е изобразен другият внук на император Октавиан Август
Калейдоскоп
Емануил Иванов ще изпълни петте концерта за пиано на Бетовен в рамките на три вечери
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.